مارلون براندو هم رفت.مارلون بزرگ،براندوی محبوب.

ما ديگر پدر خوانده نداريم.پدر خوانده ی ما رفت و ما را تنها گذاشت.

در مورد او چه ميتوان گفت؟..........هر چه از او بگوييم کم گفته ايم.......بازيگر استثنايی دنيا سينما که به نقشهای زيادی جان بخشيد.......نقشهای رويايی دنيای سينما ،که تنها او از پسشان بر می امد........

مگر ميشود به ياد فيلم ((در بار انداز)) افتاد و يادی از مارلون کبير نکرد........

مگر ميشود ((اتوبوسی به نام هوس)) را ديد و مسحور هنر براندوی دوست داشتنی نشد؟

((پدر خوانده)) را بدون حضور مارلون براندو می توان تصور کرد؟

تنها کاری که الان از دستم بر می ايد نقل قول بعضی از حرفهای اين مرد بزرگ تاريخ سينما می باشد.....پس بخوانيد که ديگر مارلونی نيست که سخن بگويد:

۱ـ حدود صد سال پيش اخرين هنرمندان بزرگ مردند.در تمام زمينه های هنر.

۲ـ از اين بيزارم که کسانی که به ديدنم می ايند،مرا فقط يک بازيگر تن لش سينما بدانند،نه هيچ چيز ديگر.درست ابلهانه ترين جنبه ی زندگی اصل می شود،انگار که خيلی مهم باشد.

۳ـ هر چيزی که نکشدت،قويترت می کند.

۴ـ چند تا خانم ميانسال جلويم را گرفتند که:((اقای براندو،ما شما را به اندازه ی ناپلئون دوست داريم))-خدای من،ناپلئون!-و از من عکس امضا شده خواستند.در حاليکه شوهرهايشان مرا چسبانده بودند به ديوار که کنار زنهايشان برای عکس گرفتن ژست بگيرم.

۵ ـ واقعا بايد تمام سياستمدار ها را بازيگر دانست.

۶ ـ ته قلبت خوب ميدانی که ستاره ها هنرمند نيستند.شکسپير گفته:((هيچ هنری نيست که ساختار ذهن را در چهره پيدا کند))

۷ـ چشم های يک خوک مرده را دارم.

۸ ـبازيگری در سينما حرفه ای بس بی ارزش و تهی است.تنها به درد پول دراوردن ميخورد.

۹ ـ به هيچ نوع جايزه ای اعتقاد ندارم،حتی جايزه صلح نوبل.

۱۰ـ اگر تی شرت های پاره ای با مارک براندو می فروختم،می توانستم پول بيشتری در بياورم.تی شرت براندو يک ميليون فروش می رفت.

۱۱ـ بطور کلی بازيگری چيزی است که بيشتر مردم فکر می کنند از پسش بر نمی ايند،ولی صبح تا شب دارند انجامش می دهند.ظريف ترين بازی که در تمام عمرم ديده ام بازی مردم عادی بوده که تلاش می کردند احساسی را که ندارند نشان دهند،يا چيزی را پنهان کنند.اين چيزی است که همه از بچگی ياد می گيرند.

 

/ 12 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شراره

سلام اتفاقا الان داشتم برای يکی از دوستان در مورد آقای بازيگر ميگفتم ... آدم عجيبی بود به ذخن بعضيها و خاص به زغم بعضی ها ...راستی من وقتی ايران بودم و چند ترمی در آزاد درس ميخواندم روزی هم مرا گرفتند شبيه به ماجرای قبلی ..ميدانی من نه اين را به حساب دين نميگذارم اما عمق فاجه مدتهاست آنقدر زياد شده که همه چيز را در خود قرار داده دين چيز کميست

آفتاب پرست

من انقد اين مارلون براندو رو دست داشتم که نگو! به جون خودم! تازه شم پدر خوانده رو هم دوست داشته بيدم! اون مورد ۱۱ چقدر درست بيد!

نفيس..بانوي ارديبهشت

سلام فرهاد جان.. منم مثل تو و مثل خيليای ديگه دوستش داشتم.. تواناييشو تو نشون دادن کامل احساساتش با چهرش هميشه تحسين کردم.. ببين.. وقتی مارلون براندو تو يه صحنه عاشق بودو داشت عاشقانه به کسی نگاه ميکرد اگه تصويرو رو صورتش نگه ميداشتن، بدون ديدن فيلم می تونستی عشقو تو چشاش بخونی.. انگار واقعا واقعا تو اون صحنه دلباخته بوده..// هر چی که بود رفت.. اما تموم نشد.. به قول حسين پناهی .. همه چی از ياد آدم ميره .. مگه يادش که هميشه يادشه..// سبز باشی.. يا حق

jeyran

ای بابا يتيم شديم رفت پی کارش ! ... مرسی بابت دعا کردن ... مرسی ... يه دنيا ...

pegah

سلام. من هم متاسفم. روحش شاد

مینا

دوست عزیز،سلام.مرسی از اینکه به من سر زدی.از اینکه مارلو رفت خیلی متاسفم.اما همیشه یادش و بازی خوبش در ذهنها میماند.التماس دعا.

آسمان

جدی مرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من باورم نميشه.اينکه ميگن مرگ در سايه نشسته ست و به ما مينگرد چقدر ملموسه برام.

sanam

شنيدم...ناراحت کننده بود...با چه بيماری بيخودی هم رفت...تمام تنم دو چشم قديمی است که می خواهد آرام و سرد ، آسوده بخوابد...

پریسا

سلام اقا فرهاد جان.ممنون که سر ميزنی.من شنيده بودم که رفته ولی راستشو بخواهي اطلاع چندانی از خودش و فيلم هاش ندارم فقط چند بار اسمشو شنيده بودم.ولی از حرفهايش خيلی خوشم امد.