ترسوها به بهشت نمی روند

ترسوها به بهشت نمی روند

وقتی تیمت را به قصد کسب حداقل امتیاز ممکن روانه میدان می کنی،وقتی عنصر جسارت را از تیمت می گیری و ناخوداگاه  واژه "ترس" را به ایشان دیکته می کنی،وقتی با صدای بلند اعلام می کنی که قبل از هر چیز به گل نخوردن فکر می کنی،باید خوب بدانی که دیری نخواهد گذشت که هم دروازه ات را گشوده می بینی و هم از کسب حداقل امتیاز عاجز می مانی و هم هوادارانت را در غمی سنگین فرو می بری.

اینچنین است که وقتی تیمت ناباورانه از حریف پیش می افتد،آنقدر اعتماد به نفس ندارد که از برتری اش بهره برداری کند.وقتی در تیمی "باور" پیروزی القا نشده باشد، دستیابی به تساوی هم چندان در دسترس نخواهد بود.

استقلالی که در روز گذشته رو در روی الاتحاد صف آرائی کرد آن استقلالی نبود که انتظار داشتیم. مجموعه ای بود ترسو و محتاط که انگار هیچ برنامه ای  برای به گل رسیدن در چنته نداشت. انگار نه انگار که این تیم صدرنشین فوتبال ایران است.گمان می کردی تیمی درجه چندم آسیایی در برابر یکی از بهترین تیم های جهان قرار گرفته است،از بس که عقب نشینی کردیم و حریف را به جلو فراخواندیم.

این در حالی است که ساعتی قبل بازی شجاعانه صبا باطری را دیده بودیم و خوب می دانستیم که عرب ها آنچنان که گمان می کردیم شکست ناپذیر نیستند.

با این حال هنوز فرصت برای آبی پوشان باقی است. آن ها اگر از این شکست تلخ درس گرفته باشند و همان استقلال هجومی همیشگی باشند یقیناً خواهند توانست از این گروه دشوار به سلامت عبور کنند. کاش قلعه نوعی قدر تیمش را بیش از این ها بداند.

....................................

یادداشت تنهایی پر هیاهو (نگاهی به فیلم "به دل طبیعت وحشی") را در آخرین سکانس بخوانید.

/ 6 نظر / 8 بازدید
افشین

سلام گذشته از تعصب و این جور مسائل فوتبال بی برنامه همین نتیجه را پشت سرش داره به هر حال ما که نفهمیدیم استقلال که به راحتی اب خوردن می توانست وارد خط دفاعی عربا بشه چرا یک دفعه وا داد به هر حال فوتبال همینه ولی جدا متاسف شدم چون خیلی بی برنامه بعد از گل پیش رفتند امیدوارم هر چهار تیم موفق باشند علی الخصوص ....................................................................قرمزته

اقبالدوست

سلام قربان متاسفانه با نظرات شما موافقم / با تاکتیک خالی کردن میانه میدان طوری که تا پشت هجده قدم هیچ بازیکنی نباشد آنهم در زمانی که یک گل جلو باشی واقعا شانس آوردیم / ما هم ارزوی موفقیت برای همه تیم های کشورمان را داریم از علی الخصوص .................................................................................................................آبیته

بهار

سلام! خب این اتفاق جدیدی نبود! آقای ژنرال با اعتماد به نفس آبی ها برای چند دهمین بار با اشتباه فاحشی که در تاکتیک و بخصوص تعویض 10 دقیقه ی آخر بازی انجام داد تیمش رو از بردی که می تونست شایسته اش باشه محروم کرد. به هر حال من هم امیدوارم هر چهار تیم موفق باشند علی الخصوص ....................................................................زردته![هورا]

بهار

نه دیگه! همون زردته کفایت می کنه! همین شکلکها رو نگاه کنین که به رنگ زیبای زرد هستند و یکصدا فریاد بزنید: زردتهههههههههههههههههههههههه![چشمک] هوادارای محترم آبی و سفید و قرمز هم اصلاَ نگران نباشند. خودمون یک تنه از حیثیت همه شون دفاع می کنیم.[مغرور]

میوز خلاق

ممنون از کامنتت دوست عزیز ... استقلال اگرچه در عربستان بیشر بازی ها را واگذار کرده اما اینبار می‌توانست با استفاده از تاکتیک ضدحمله دمار از روزگار الاتحاد درآورد اما افسوس که قلعه‌نوعی بازهم لجبازی و آزار بازیکنان را آغاز کرده و اینبار قرعه به نام جباری افتاد که مورد غضب او قرار گیرد! ژنرال تعویض‌های وحشتناکی داشت. اگر جباری و جان‌واریو را در زمین نگه می‌داشت و به جای اکبرپور خشن و مجیدی بی‌خاصیت که در هر دو گل مقصر بود، برهانی و روانخواه را به بازی می‌آورد مخصوصاَ بعد از زدن گل اول می‌توانستیم دو سه گل دیگر وارد دروازه‌ی اعراب کنیم. اما افسوس که مربیان و مسئولان استقلال اهمیتی به نتیجه گیری نمی‌دادند و برایشان مهم بود که به خرج بیت‌المال سفر حج بروند! آنها فقط همین را می‌خواستند !