سیمای عزيز و فيلمهايش

نمی دانيد اولين باری که يک فيلم رزمی از تلوزيون خودمان يا همان سيمای محبوب و دوست داشتنی ديدم چه حالی پيدا کردم .يادم نيست چه سالی بود و اسم فيلم چه بود فقط اين در خاطرم هست که کلی ذوق کردم.فيلم خيلی سطحی و به اصطلاح درپيت بود اما من عشق کردم از ديدنش.نه بخاطر خود فيلم بلکه به اين خاطر که سيمای ما فيلمی را نشان ميداد که ما سالها دزدکی در ويدئوی خانگی ميديديم.از ان سال بود که سيل فيلمهای رزمی و جنگی به طرف ما سرازير شد.از ان سال به بعد بود که سيمای عزيز، عاشق و دلباخته ی جوانان شد و فيلمهای خشن يکی پس از ديگری به روی انتن رفت.

تلوزيون ما چون از پخش صحنه های به قول خودشان غير اخلاقی به شدت معذور است فيلمهايی پخش می کند که بسيار غير اخلاقی تر هستند.شما بگوييد.فيلمی که صحبت دختر و پسری جوان و مثلا قدم زدن انها با يکديگر را نشان ميدهد غير اخلاقی تر است يا فيلمی که در ان دخترک بی گناه و بی دفاعی به رگبار بسته ميشود؟بسياری از فيلمهاييی که در کشور ما نمايش داده ميشود فيلمهای هستند که در کشور خودشان دارای درجه ی R هستند.اين درجه که حد نهايی درجه بندی در امريکا محسوب می شود به فيلمهايی تعلق می گيرد که به سبب صحنه های غير اخلاقی فراوان،يا خشونت بالای کلامی و تصويری،مناسب نمايش برای افراد زير ۱۸ سال نيستند.اما در کشور ما نمايش صحنه های فوق خشن هيچ محدوديتی ندارد.

نمايش فيلم در تلوزيون ما استانداردهای خاص خود را دارد(البته اگر استانداردی باشد!).تنها فيلمهايی قابليت پخش دارند که يا بزن بزن باشند يا بازيگران ان از سنين جوانی گذشته و با مرگ دست و پنجه نرم می کنند يا در روستاها می گذرند و يا فيلمهايی که منافع سياسی سازمان را تامين می کنند.غير از اين محال است فيلمی از سيمای عزيز پخش گردد.انها حتی از نمايش فيلمهی ايرانی که کم حاشيه ترين و سالم ترين فيلمهای جهان هستند طفره می روند و گاهی هم که از دستشان در ميرود و  فيلمهای چند سال اخير سينمای ايران را نمايش ميدهند انقدر سانسور می کنند که ادم اخرش نمی فهمد ليلی زن بود يا مرد!

بيچاره بينندگانی هستند که پشت سر هم و با هزار منت اين فيلمها به خوردشان داده می شود و ان بيچاره ها حق هيچگونه اعتراضی ندارند.

 

 

/ 30 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افشین

سلام تولدت مبارک.با نوشته هات تقريبا موافقم. ولی يه چيزی رو بايد در نظر بگيری .توی مردم ما هنوز فرهنگ فيلم ديدن جا نيافتاده. جوونها وقتی يه فيلم رو نگاه می کنن که يه کی يکی ديگه رو بکشه وبعد بره انتقام بگيره و.... مادرها وخواهر های ما هم دنبال يه فيلم مگردن که توش يکی عاشق يکی ديگه بشه ودر راه عشقش سختی ببينه و...... به نظر شما چند نفر از مردم ما فيلم ها رو به خاطر هنری که در اون به کار رفته ميبينن. چند نفر به دنبال پيام فيلمند و.....ياحق

leila

سلام ممنون که سر زدی وب جالبی داری موفق باشی

نفيس..بانوي ارديبهشت

سلام.. سال نو مبارك.. i am come back.. كاملا موافقم.. اينا حرفاي معمولي فيلماي اجنبيو سانسور ميكنن.. بعد تو سريالاي روتين داخلي هزار تا فحش آب نكشيده بهم ميدن كه آخرشم مجبور ميشن تو تكرار سانسورش كنن... نمي دونم اين o+و ميبينين يا نه.. اقا ما يه دفه نشستيم ديديم كلي فحش خوشگل يادگرفتيم!.. يه چيز ديگه.. چند شب پيش صحنه هاي اول فرشتگان چارلي ۱و نشون داد به عنوان تيكه ي طنز!!!.. كامرون ديازم با مايو نشون داد تو قايق!!.. ولي هر كس فيلمو نديده بود نمي فهميد چي به چيه.. يكم تاريك بود.. پيشرفت كردن.. همون شب سال تحويل كه تو شبستان يه كليپ از زندگيه فرهاد پخش كردن من گفتم اين عيديه خدا آخر عاقبتمونو بخير كنه با اين سيماي وطني..... سبز باشي فرهاى جان.. يا حق

نوشين

سلام مرسي از اينكه به وبلاگم سر مي زني مطلب جديدم راجب شهاب حسيني و شيلا خداداد است اگه دوست داشتي يه سري بزن فعلا

شراره

چشب از اين کارا نمی کنم شايدم رفتم تلويزيون اين کارا رو کردم :))....ای بابا ميدونی بايد با تلويزيون چه برخوردی بکنی البته خوب ميدونی ولی من هر وقت روشن ميشه ميرم خاموشش ميکنم ميگم من اعصابم رو از سر راه نياوردم .... ولی خداييش ديگه هميشه بکش بکش هم نشون نداده بايد فکر کنم از صبح تا شب راز بقا ببينيم :))

آدمکوچولو

سلام آقا فرهاد.خوبه که به من سر می زنی و خوبه که آنيو دوست داری.ولی هر وقت به خاطر نوشته هام اومدی و در موردشون نظر دادی اون موقع من خوشحالترم.به آنی هم خيلی سلام بر سون.

پـــــــــــــــــــرده آبــــــــــــــــی

سلام فرهاد... چطوری؟... ممنون که سر زدی... نمی دونستم مهندسی می خونی... حالا زاويه ديدت نسبت به سينما مثل دانشجوهاس؟!! يا مثل عاشقان سينما؟!... چون عاشقان سينما در اين راه پايدارترند و البته خلاق تر و راحت تر به حرفه ای های سينما ملحق می شوند...

یه رهگذر.....

سلام ....... وبلاگ خوب و پرمحتوايی دارين ......... سری هم بما بزن ......... شايد در وب ماهم حرفای تازه ای باشه ..........

setareh

سلام عزيزم..............ممنون سرزدی................می گم حالا اسم وبلاگت فقط فرهادکنم يانه؟؟؟؟؟

Blue_LOosifer

موافقم .... من که ديگه زياد تی وی نگا نمی کنم .. اصلا حسه فيلم نگا کردن اونم همين فيلمای قشنگ که گفتی رو ندارم ...ترجيح می دم درس بخونم اما تی وی ..نهههههههههه ... :))))