حکایت دور و دراز حسرت

حکایت دور و دراز حسرت

تا ساعتی دیگر معظم ترین رقابت فوتبالی دنیا در حالی آغاز می شود که سهم ما از این همه شکوه و زیبایی،تنها در اعزام یک کمک داور خلاصه می شود و بس.این بار در جام جهانی حضوری پررنگ نداریم تا با خیال راحت لم بدهیم و بازی های جذاب و بخاطر ماندنی تیم هایی را دنبال کنیم که خوب می دانیم قرار نیست روی اعصابمان راه بروند!

می گویند از امروز تا روز بازی فینال،هر لحظه حسرت عدم صعود به جام جهانی را خواهیم خورد...زهی خیال باطل!

ما که نیک می دانیم مجموعه فوتبال ما لیاقت و شایستگی حضور در جام جهانی را ندارد چرا باید حسرت بخوریم؟ ما که بهتر از هر کس می دانیم سال هاست که تنها و تنها به استعداد و نبوغ ذاتی بازیکنانمان چشم دوخته ایم و هیچ حرکت مثبتی در جهت بهبود سیستم مدیریتی فوتبالمان نکرده ایم حسرت چه را باید بخوریم؟

چرا راه دور برویم...نگاهی به وضعیت بغرنج باشگاه استقلال به طور کامل گویای آشفتگی آزاردهنده حاکم بر ورزش این سرزمین است. مدیری عبوس به دلایل مختلف، مربی موفقی را پس از کسب دو عنوان قهرمانی کنار می گذارد و به جایش کمک مربی جوانی را که فاقد کاریزمای لازم برای سرمربیگری تیمی چون استقلال است را به کار می گمارد. در طول فصل تعارض میان هواداران با سرمربی آنچنان آشکار است که هر کسی را از کسب عنوان درخور آبی ها ناامید می سازد. اما مرغ آقای مدیر یک پا دارد و تا آخرین توان از مربی مورد علاقه اش دفاع می کند.

فصل با ناکامی کامل به پایان می رسد،مربی مورد اشاره استعفا می دهد و همه چیز برای تغییر آماده می شود. اما دگرگونی بزرگتری در راه است. پس از جلسه رئیس سازمان تربیت بدنی با مدیر عامل و اعضاء هیات مدیره باشگاه ،استعفاء دسته جمعی مدیران باشگاه،شوکی بزرگ به تیمی وارد می کند که در آستانه فصل نقل و انتقالات بیش از هر چیز به ثبات و آرامش نیاز دارد.

بازیکنان بزرگ یکی پس از دیگری راهی دو تیم قرمزپوش پایتخت می شوند تا هواداران آبی با نگرانی تنها به جدایی دردناک ستاره هایشان چشم بدوزند و آهی از سر حسرت بکشند.

حسرت...حسرت...حسرت!

در طی این سال ها آنقدر حسرت خورده ایم که دیگر باور نداریم بدون حسرت هم می شود زندگی می کرد. می شود حسرت نداشته ها را نخورد و دلت را به داشته های دیگران خوش کرد و دل خوش بود که در این کره خاکی آدمیانی هستند که نسخه شفابخشی بر حسرت های چندین ساله مردمی دیگر ارائه می کنند.می شود...

................................

نگاهی به فیلم "دموکراسی تو روز روشن" در  "سوره سینما"

یادداشت های جام جهانی در "فیلم نیوز" و "خوره های جام جهانی" (به زودی)

/ 1 نظر / 10 بازدید
آبی بزرگ

مگه جام جهانی شروع بشه که اینجا رو آپ کنی! کجایی؟؟!؟؟!! به "میوز خلاق" نمیای لااقل سری به آبی بزرگ بزن که غرش شیر آسیا بدجور به تن لنگیا لرزه انداخته! تا فتح‌الله‌زاده اومد ستاره هایی که قرار بودن لنگی یا یرقانی بشن پیچیدن و منتظر حاجی ان تا آبی پوش بشن! راستی ایتالیا هم که گند زد!! .: آبی بزرگ به روز شد : آمار و ارقام ادوار لیگ برتر بر برتری قاطع استقلال صحه می گذارد :.