مساله این است!

 زندگی کردن یا مردن؟ این سوالی است که خیلی از هم نسلان من به دنبال پاسخش می گردند. مردن که دو،سه راه بیشتر ندارد. یا از طریق مرگ طبیعی و تصادف و از این حرف هاست که هر وقت قسمت باشد به سراغ آدم می آید. یا از طریق خودکشی است که زبانم لال کار از ما بهتران است!

پس ظاهراً تنها گزینه موجود زندگی کردن است که آن هم با توجه به شرایط موجود چندان شباهتی به زندگی های گذشته ندارد. چیزی است در مایه های عذابی الیم که روز به روز شدیدتر و دردناک تر می شود و تحملش سخت و سخت تر.

در چنین شرایطی عده ای خیال رفتن به آنسوی آب ها به سرشان می زند که آن هم غالباً حرکتی حماقت آمیز به شمار می آید برای فرار از کابوس زندگی. نوعی از چاله به چاه افتادن است،هر چند که ظاهری خوش به همراه داشته باشد.

در این وانفسا بد نیست بشر به دنبال راهی بگردد تا میان زندگی و مرگ یک پل مستقیم بزند. پلی که هر وقت هوس کردی تو را به آن سوی ببرد و هر وقت شرایط مهیا شد،تو را راهی این جا کند. آمدیم و آن سوی دیوار مرگ هم چندان چنگی به دل نزد. آن وقت تکلیف چیست که باید یک عمری را در حیرانی و پریشان حالی گذراند؟

خلاصه این که اوضاع بدجور قمر در عقرب است. آن چنان که دوست داری سرت را محکم به دیوار بکوبی تا روی زمین ولو شوی و آلبالو،گیلاس ها را بچینی!

/ 4 نظر / 17 بازدید
بهار

قالب نو مباااااااااااااااارک آقای برادر![بغل] هربار قالب اینجا نو میشه ناخودآگاه کورسوی امیدی هم از دوردستها در دل ما پیدا میشه که .... شاید قرار اتفاقهای تازه و نویی بیفته تو این خونه ای که مدتهاست غبار فرموشی گرفته و سوت و کوره...[قلب] . . . یعنی واقعاَ هیچ راهی وجود نداره برای خلاص شدن از این شرایط اسفناکی که توصیفش کردی؟![ناراحت]

اقبالدوست

همدردیم قربان البته با آلبالو گیلاس موافق نیستم /شاد و سلامت باشید

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 1851722709