موضوع انشا:يک روز بارانی را توصيف کنيد.

وقتی باران می ايد مردم تهران شوخی شان گل می کند و هی روی هم گل می پاشند.وقتی باران می ايد ادم می فهمد که کفشش سوراخ است.وقتی باران می ايد ان مرد هم می ايد و می گويد:((عکس،نوار،پاسور و...)).وقتی باران می ايد راديو پيام ترانه ی تاجيکی پخش می کند که:((می خورد باران به شيشه)).وقتی باران می ايد در پارک لاله پيرمردی عصازنان زير لب زمزمه می کند:((توی خيابون ديديمش،زير بارون ديدمش)) و پيرزنی می گويد:((تقصير خودت بود که ته ديگ دوست داشتی)).

وقتی باران می ايد ادم می فهمد که برف پاک کن ماشين ميهن ما پيکان،چه چيز مضری است در روزهای بارانی.وقتی باران می ايد ادم می فهمد که راننده تاکسی بی معرفت هم داريم.وقتی باران می ايد پدر من به اسفالت کاری که پشت بام خانه مان را قيرگونی کرده فحش بی تربيتی می دهد.وقتی باران می ايد ساقی های پارک دانشجو علاقمند تئاتر می شوند و می روند جلوی گيشه ی تئاتر شهر و انجا به توزيع مخدرات می پردازند.وقتی باران می ايد مجری های تلويزيون رمانتيک می شوند و شعرهای بند تنبانی بارانی ميرود روی انتن های خيس.

وقتی باران می ايد دختر همسايه ی ما ترانه ی ((حبيب)) گوش می دهد که می گويد:((بزن باران بهاران فصل خون است)).وقتی باران می ايد تازه ادم می فهمد که فرق بين چتر چينی و المانی چيست.وقتی باران می ايد مادرم می فهمد که شيشه ها را بايد پاک کند.وقتی باران می ايد ادم دلش می خواهد بزند زير اواز.

وقتی باران می ايد ادم از اين نوشته هايی که فقط به درد بچه مدرسه ای ها می خورد می نويسد.وقتی باران می ايد و با ترانه می خورد بر سقف خانه،می شود تهران را تحمل کرد.

/ 42 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسين

باسلام ودرود به شما.مطلب زیبا وبارن زدهء شمارا اتفاقا در یک روز بارانی خواندم وبسیار مشعوفم کرد.ضمنا با اجازت دراستقبال از شعری که از:بهار:تقدیم کرده بودی به جماعت :گوساله های معتقد ناآگاه:(بقول شریعتی) ؛ من هم اين شعر را به شما وهمه آنانی که با عدم شرکت در انتخابات ؛ رای عدم اعتماد به ... دادند تقديم ميکنم :

حسين

به دندان رخنه در فولاد کردن / به ناخن راه در خارا کشيدن / به آتشدان فرو رفتن نگون سار / به پلک ديده آتشپاره چيدن / به فرق سر نهادن صد شتر بار / زمشرق جانب مغرب دويدن / بسی بر جامی آسانتر نمايد / که بار منت دونان کشيدن (مولاناعبدالرحمن جامی) . بازهم به شما سر خواهم زد .موفق باشی!

شیدا

سلام.نمرهی انشا ۲۰ آفرین خيلی زیباوقشنگ بود.منتظرت در کلبه ی کوچکمان هستيم...........

ووروجک

سلام اقا فرهاد ........شرمنده به خدا...........ببخشيد.......خيلی زيبا بود.......... ........لينکتونم حتما ميزارم فقط يه فرصت بدين........شاد باشين . پيروز

الهام!

منم يه روزگاری بارون رو دوست داشتم. اما حالا ديگه ندارم. چون يه بار يه آرزويی زير بارون کردم که دقيقا برعکسش اتفاق افتاد! ديگه حوصله ی خيس شدن و سرما خوردن ندارم!

باران1355

آخرين برگ سفرنامه ی باران اين است:که زمين چرکين است.

mary

سلام ممنون اومدی چرا بايد بيخيال شد گل پسر ********** سال نو مبارک ***********

نی نی

بارونو دوست دارم هنوز چون تو رو يادم مياره........نمره ۲۰........عيدت مبارک!!!!

SayedMohammadreza HAshemi

با توجه به گسترش روز افزون سايتهای اينترنتی در کشور، و نياز فراوان به اختصاص فضای اينترنتی، رضا پی سی آی با تکيه بر پشتوانه فنی و تجربی .خود، راهکارهايی گوناگونی را براي کاربران در رده های مختلف ارايه می دهد ضمناً اين سايت آمادگی خود را برای در اختيار قرار دادن امکانات نمايندگی جهت اختصاص فضای اينترنتی بصورت مستقيم با اعتبارهای مختلف اعلام می دارد. جهت اطلاعات بيشتر می توانيد با Email hosting@rezapci.com تماس حاصل نماييد لازمه ايجاد يک وب سايت در اينترنت اختصاص دادن فضايی بر روی يکی از سرورهای ميزبان در اينترنت می باشد. شرکت rezapci.com با ارائه متنوع ترين سرويس هادر زمينه ميزبانی وب بر روی سرورهای امن و پشتيبانی قوی با کادری مجرب از آمریکا و کانادا، مشاور و همراه شما در اين راه خواهد بود. ضرار نمی کنيد از سايت دادن فرمايد.....

بردیس

عالی بود.مرسی امادرانشایک روزبارانی را توصیف کنید خیلی کلمه ی وقتی باران می ایداستفاده کردی واین زیادانشارازیبا نمی کندویک انشای خوب انشاي است که زیاد از کلمات تکرار نشود...