نسل سوخته

در دهه فجر قرار داريم.۲۵سال پيش در چنين روزهايی پدران ما به خيابانها ريختند تا به قول خودشان ريشه ی ظلم و فساد را قطع کنند.انها به دنبال جامعه ای بودند که در ان اسلام و مردم حرف اول و اخر را بزنند.

پدران ما اميدهای زيادی داشتند.راستش به نسل انها حسوديم ميشود.نسلی پرشور بودند که برای رسيدن به خواسته هايشان کوتاه نمی امدند،تا اخرين لحظه مقاومت می کردند و در اخر به خواسته شان ميرسيدند.

۲۵ سال گذشت.نه تنها هيچ يک از اهداف پدران ما تحقق پيدا نکرد بلکه اکنون همه ارزوی رسيدن به همان شرايط ۲۵ سال پيش را دارند.قرار بود مردم همه کاره ی امور شوند اما اکنون نماينده های انها را نيز رد صلاحيت می کنند.قرار بود جامعه اسلامی شود اما اکنون به نام اسلام بزرگترين جنايتها را مرتکب می شوند و بدين وسيله بزرگترين خيانت را به اسلام می کنند.

شورای نگهبان در حالی دست به رد صلاحيتهای گسترده می زند که اصلا نيازی به اين کار نبود.مردم ما مدتهاست که نااميد شده اند و ديگر در هيچ انتخاباتی شرکت نخواهند کرد.گذشت ان دورانی که همه اميدوارانه به پای صندوقها رفتيم و به خاتمی رای داديم.گذشت دورانی که مشارکتی ها را برگزيديم.۱

اقايان!اصلا نياز به اين همه هزينه نبود.شما بدون اين رد صلاحيتها هم به هدف خود می رسيديد.شما پيش از اينها به اندازه ی کافی ما را نااميد و سرخورده کرده بوديد. شما پيش از اين ما را پشيمان و دل مرده ساخته بوديد.با اين کار فقط و فقط اندک ابروی باقيمانده ی خود را نيز از دست داديد و دلبستگی و عشقتان به قدرت را به روشنی نمايان ساختيد.

اقايان!فقط شما را به خدا (البته اگر او را باور داريد) کمی هم به فکر ايران و ملت ايران باشيد.ميدانم که ايران و ايرانی کوچکترين اهميتی برايتان ندارد ولی شما را به خدا نگذاريد نسل سوخته ی ما سوخته تر گردد.نگذاريد نسل افسرده و پريشان احوال ما افسرده تر گردد.لااقل بگذاريد ما هم مثل پدرانمان اندک اميدی به اين زندگی پوچ داشته باشيم.ما به همين هم راضی هستيم!

 

 

/ 17 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
roya

سلام فرهاد گلم منکه هروقت دهه زجر ميشه کلی دلم ميگيره يادم مياد اگه اون موقع ها بود چه حالی ميکرديم اما حالا اين کنکور لعنتی اين گرونی اين ظلم اين جيب درازو هوس تموم نشدنی ملا ها .... اينم شانس ما بوده ديگه در هر صورت نوشتت مثل هميشه زيبا و پر معنا بود موفق باشی

ندا

سلام ... مطلبت جالبی بود ...اما هم وطن خوبم از ماست که برماست ... تا وقتی ما خودمون آزادی را ياد نگيريم و حقمون را طلب نکنيم شورای نگهبان يا هر ارگان ديگری به راحتی حقوق انساني ما را فراموش می کنند ... مردم در انقلاب سوار بر موج احساسات بودند و بعد از انقلاب کم کم فهميدند که برای داشتن يک کشور آباد و آزاد اين کافی نيست ... مردم بايد می فهميدند که اداره یک کشور احتیاج به دانش و حس وطن دوستی دارد و نمی شه همه چی رو باهم قاطی کرد ... الان هم اگر مردم بخواهند عصيان زده و بی فکر جلو بروند اتفاق خوبی نخواهد افتاد ... ما همه ی ما بايد خيلی چيزها ياد بگيريم تا بتونيم کشورمون را نجات بدهيم ... باید یاد گرفت ویاد داد ...:) شاد وسربلند باشيد ...

solmaz

سلام ممنون که بهم سر زدی،بايد بگم از برکات اين ايام مدام برقهای ما نوسان داره و قطع می شه ،می گن مال چراغونی هاست.!!!!!!!!!!!!!!!!!! خوشحال می شم بازم بهم سر بزنی.

باران1355

ابليس پيروز مست سور عذای ما را به سفره نشسته است ...

elmira

سلام.نازنين اين جنايتگران اگر خدا می دونستن چيه وضع ما از اينی که هست بهتر بود. کاملا با عرايضت موافقم.ممنون که سر زدی.سبز باشی.

Tandis

در دل هزار پرسش و ـــ بر لب سکوت تلخ . لطف فرمودين به کلبهء محقرم قدم رنجه فرمودين . جاودانه باشيد .

روشن

سلام :) منم هميشه به نسل پدرانمون حسوديم ميشه! نميدونم بعدا چی ميشه٬‌ ولی هر چی بشه قبول دارم که نسل ما نسل قربونيه!!! مرسی که سر زدی‌:)

نی نی

چرا عزيز. به خدا هروقت وقت کردم لينک ميدم. قبول ؟؟؟ اپديت کردی خبر کن.........

Blue_LOosifer

Ye bar khariat kardam be khatami ray dadam va shenasnamamo lake dar kardam ..dige omraaaaaaan …ishala khoda yerooz too kamare ina bezane balke in mamlekat yekam abad she ….