زندگی،غم،خيانت و عادت<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

...عزيزم،غم و اندوه هميشه بوده است.شايد روزي برسد كه نباشد،اما پيش از اين براي بشر هميشه غم بوده است.نگاه كن،بشر از هر طرف در غم محاط است:خدا با جهنمش- كه وصفش را جابجا توي قران اورده – بشر را مي ترساند، زلزله ها،اتش فشانها،سيل ها،رعد و برق و ....همگي بشر را مي ترسانند و زندگي را برايش تلخ مي سازند.اما اينها هيچكدام مهم نيستند.انچه بشر با دست خودش مي افريند و با ان زندگيش را تلخ و اندوهگين مي سازد بالاتر از اينهاست.

از وقتي كه چشم گشوده ايم با اين كلمه ها اشنا شده ايم: دروغ،فريب،حيله،ريا،خيانت،نامردي،پستي،بي وفايي،چاپلوس،ناجوانمردي،نمك نشناسي،نا ادمي و ....   اينها را ديگر هيچ خدايي براي ما نفرستاده است.هيچ زلزله و اتشفشان دروغگو و خيانتكار نيست،اينها را ما خودمان مي افرينم.وقتي كسي از اين كلمه ها بدش امد و خواست كه همه بدشان بيايد و ديد كه همه دو دستي چسبيده اند به اين كلمه ها و انها را ستايش مي كنند،از همه بدشان مي ايد.همانطور كه تو و من از همه متنفريم.

راستش را بخواهي من،گاهي اتفاق مي افتد،كه فكري مي شوم پا شوم و تو گوش پدرم بخوابانم.گاه مي شود كه دوست دارم به مادرم فحش بدهم.بعد،ميگويم كه اين بيچاره ها چه تقصيري دارند؟ادم مجبور است هميشه از بشر متنفر باشد.

به قول ان نويسنده ي بزرگوار))...چاره چيست؟انسان؟! انسان مجبوره از بشر بدش بياد تا زماني كه بتوان او را بي هيچ قيد و شرطي ستايش كرد،زودتر فرا برسد.كسي را كه مانع زندگي است و ديگران را براي كسب عزت و اسايش خود مي فروشد،بايد معدوم ساخت.))

سعي كن به غمت عادت كني.من مي گويم در عين حال كه زندگي احمقانه ترين و بي مزه ترين چيزهاي موجود است،مي شود به ان عادت كرد و با نوعي بي اعتنايي به بود و نبودش،ارام زيست.

 

از لابه لاي نامه هاي ((صمد بهرنگي))

 

/ 24 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
maryam

ای بابا! هر جا ميرم دنيا همين رنگه... ره توشه برداشتن و قدم در راه بی برگشت گذاشتن ... چقدر هيجان انگيزه!

خدايا فقط تو را دارم

چشمهء عشق در اين ملک سراب است؛ سراب/ پايهء عدل و شرف پاک خراب است؛ خراب/ عز و مردانگی و فهم عذاب است ؛ عذاب/ جور بر مردم بدبخت ثواب است ؛ثواب!!!

خدايا فقط تو را دارم

اين چه نظميست؟ چه رسميست؟ چه وضعيست خدا؟ سبب اين همه بدبختی و غم چيست خدا؟ جز خدايان زر و کهنه پرستان پليد ؛ هيچکس زنده در اين شب به خدا نيست خدا! ....اينکه چيزی نبود هموطنان بدتر از آن!عجب اينجاست که افتاده ز پا چرخ زمان! کی فلک ديده به خود فصل خزان بعد خزان؟؟؟

مژگان

به قول خودم ...کاش هيچ وقت نمی فهميديم !!

SAHAR

سلام...زيبا بود ..دوستهای قديميتو فراموش کردی ؟چشم براه حضور سبزت ..سحر

آزاده

ميدونی ديروز همين ساعت هيچ چيز قشنگی تو دنيا نمی ديدم انقدر که بی تعارف جلوی رودخانه وايستاده بودم و حس ميکردم تنها آرزوم اينه که شدت جريان آب هر ذره ی بدنمو به سنگ بکوبه ...اما امروز پر از انرژی مثبتم و حس می کنم نه فقط زندگی کنم که به خيلی از اطرافيانم هم زندگی ببخشم ... واقعيت اينه که از ديروز تا امروز يا روزهايی مثل ديروز و امروز فقط روحيه و نگاه من تغيير کرده ...همه چی همونه !! همه چی ...

ainaz

زندگی احمقانه ترين و بی مزه ترين چيز موجود است...اما مگه ميشه به اون بی اعتنا بود و در اون زيست؟...بعضی وقتها حرفای اين نويسنده تو گوش هممون زمزمه ميشه...اما آيا نبايد به اين نجوا گوش داد؟

قصه شاه پریون

زندگی راهيست که همه ما مجبوريم ازش گذر کنيم چه بخواهيم چه نخواهيم /پس سعی کنيم به شادی ازش بگذريم