حماسه ای ديگر

باز هم يک نود دقيقه ی ديگر.يک نود دقيقه ی طوفانی.يک نود دقيقه ی کابوس وار.

باز هم ما ما به يک حماسه نياز داريم.به يک حماسه ی جاودان.و ما چه حقير شده ايم که اين حماسه را بايد در ((امان)) خلق کنيم.ما چقدر کوچک شده ايم که ((اردن)) برايمان غول شده است.

ولی ما می بريم،چون بايد ببريم.چون باخت در قاموس ما جايی ندارد.چون با شکست بيگانه هستيم.چون چاره ای جز برد نداريم.چون ايران يعنی برد و برد يعنی ايران.

ما حتی به تساوی هم فکر نمی کنيم،چه برسد به شکست.چون ما مردانی داريم که پيش از اين حماسه های بزرگتر خلق کرده اند.چون ما ستارگانی داريم که می توانند نود دقيقه کابوس اردنی ها شوند.چون ما حماسه ساز ملبورن و هلکوپتر بايرن را داريم.چون ما اميد داريم.

و ما برانکو را داريم.مردی محجوب و دوست داشتنی و نه جنجالی.مرد خاطرات قشنگ و پيروزی های رويايی.و ما دوست نداريم اين بار روياهايمان به کابوس تبديل شود و می دانيم که نمی شود.ما شکست نمی خوريم اگر برانکو ترسو نباشد.اگر برانکو مردان ما را رها کند و به انها اجازه دهد افسار گسيخته دروازه ی اردن را به توپ ببندند.اگر برانکو ما را اسير سيستمهای دفاعی نکند.

و چه می شود اگر امشب ((علی دايی)) بازی نکند.کاش برای يک بار هم که شده برانکو چشمانش دايی را نبيند و او را به ميدان نفرستد و اجازه دهد ما بعد از مدتها بازی با يازده بازيکن را تجربه کنيم.مدتهاست که با حضور دايی احساس می کنيم ده نفر بيشتر نيستيم.

اما کسی چه ميداند.شايد فريادرس ما همين دايی تمام شده باشد.شايد خدايی که هميشه او را دوست داشته،باز هم به فريادش برسد و پيام رسان شادی ما اين شيرمرد اردبيلی باشد.

ما امشب فقط و فقط به پيروزی می انديشيم و بس.اصلا و اصلا فکر شکست به ذهنمان خطور نمی کند.

ما می بريم،چون بايد ببريم.

/ 18 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
aftabparast

ديدی برديم؟!!! هوررررررراااااااااااااااااااا !!! بنده به عنوان يک عدد آفتاب پرست ذوق زده تا نيمه های شب در خيابانهای تهران شادمانی نمودم! البته بيشتر شادمانی ملت را تماشا کردم!خیلی حال داد!

elnaz

آخيش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱۱ خوب شد اين پست رو بعد از بازی خوندم!

nazanin

سلام آقا فرهاد اميدوارم که خوب باشيد مثله هميشه قشنگ نوشتيد.نوشته هات عاليه.موفق باشی

افسانه

سلام.همیشه زیبا می نویسین...........

jeyran

بابا بی خيال ... وطن پرست دو آتيشه !

jeyran

يادم مياد قبلا اينجا فرهاد می نوشت ... شهرام حقيقت دوست کيه باز ؟

قصه شاه پریون

سلام ممنون که اومدی به وبلاگم خیلی زیبا می نویسی مثل همیشه

baran

سلام...همونطور که گفتيد....ما برديم....همه چی رو...هم بازی و هم اخلاق رو...و اردن همه چی رو باخت...مخصوصا اخلاق رو! و همون شيرمرد اردبيلی هم پيام‌رسان شادی ما شد........مبارک باشه...به اميد بازيهای عالی در جام جهانی.......

ranginkamon

سلام و ايران برد...يا خودشون خوب بازی کردن يا شانس داشتن..من فقط بازی با کره رو قبول دارم اين علی دايی هم فقط شانس مياره خيليا هستن بهتر از اون تو چشم نميان.... ايران بيشتر شانسی بازی ميکنه..... خدا کنه هميشه شانس بياره..... من هم آپ کردم.... ببخشيدا اين فقط نظر منه... دستتون درد نکنه آقا فرهاد... يا حق

آسمان

منم تبريک ميگم...ايشالا تو هميشه شاد و خوشحال باشی.