عجب مرد هنرمندی!

عجب مرد هنرمندی!

خدا را صدهزار مرتبه شکر که با همت مسئولان و دعای خیر مردم،سرانه مطالعه هر ایرانی روز به روز با سرعت خیره کننده ای در حال افزایش است. اگر در اوایل سال جاری، مشاور فرهنگی رئیس جمهور سرانه مطالعه هر ایرانی را تنها دو دقیقه در شبانه روز می دانست اینک معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صراحتاً اعلام می کند که : سرانه مطالعه و کتابخوانی در ایران 18 دقیقه محاسبه شده است!

البته واضح و مبرهن است که این مساله که به چه طریقی این سرانه مورد محاسبه آقایان قرار گرفته است چندان اهمیتی ندارد بلکه مهم این است که ما موفق شده ایم ظرف مدتی کوتاه،قله های رفیع جهل و جهالت را پشت سر نهاده و آمار خجالت آور خود را به مایه مباهات ایرانیان تبدیل کنیم. این در حالی است که گفته می شود در این آمار،مطالعه کتاب های درسی،قرآن و کتاب های مذهبی لحاظ نشده و بدیهی است  که با افزودن این آمار،رکورد به دست آمده،باشکوه تر از این حرف ها جلوه گر خواهد شد. حتی مسئولی دیگر پا را فراتر نهاده و به درستی اشاره نموده است که با افزودن آمار مطالعات اینترنتی،خواندن ادعیه و حتی نمازهای روزانه! می توان رکوردی دست نیافتنی را در جهان به جای نهاد.

حال که موفق گشته ایم به این افتخارات عظیم نائل آئیم می توانیم با خیال راحت سخن چند ماهه گذشته وزیر ارشاد سابق که فرموده بود : "در مورد سرانه مطالعات حال حاضر کشور، هیچ آماری وجود ندارد و نمی‌دانم آنهایی که در مورد سرانه مطالعه آمار می‌دهند آن را از کجا آورده اند!" را به هیچ انگاریم و باز هم رکورد بی نظیرمان را ارتقاء بخشیم...در این راستا پیشنهاد می شود موارد ذیل نیز در محاسبه سرانه مطالعه مدنظر قرار گیرد:

1-    مطالعه تله تکست و زیرنویس های متعدد تلویزیون (البته اگر تا بحال مورد محاسبه قرار نگرفته باشد)

2-    مطالعه تیترهای روزنامه ها توسط افراد بیکاری که هر روز جلوی کیوسک های روزنامه فروشی پلاس هستند.

3-    محاسبه میزان موسیقی با کلامی که افراد در مکان های مختلف به آن گوش می سپارند (چون کلام آن از روی متنی نوشته شده،خوانده می شود)

4-    محاسبه میزان ساعاتی که افراد در طول شبانه روز به رادیو گوش می سپارند (به همان دلیل بالا)

5-    احتساب جملات قصار،ضرب المثل ها و نقل قول هایی که افراد به نقل از کتب مختلف در محاورات روزمره خود به کار می برند.

6-    و ...

نمونه های فوق نشان می دهد که با اندکی تلاش می توان رکورد کنونی را هر چه بیشتر و بیشتر ارتقاء بخشید تا انشاالله در نزدیکترین زمان ممکن،رکورد ژاپنی ها که به میزان 90 دقیقه در شبانه روز است را بشکنیم تا خیالمان از بابت این حوزه نیز آسوده گردد. خدا بیامرزد پدر و مادر آن که روزگاری گفت: هنر نزد ایرانیان است و بس!

/ 5 نظر / 6 بازدید
میوز خلاق

چنین آماری با ضرب طول گنجشک در عرض اتاق کار مسئول محترم به دست میاد!

بهار

پیشنهاد می کنم به جای نقطه چین مورد شماره ی 6 بگذارید: محاسبه ی میزان پیامکهای خوانده شده در طول شبانه روز. فکر می کنم بهتر باشد به جای اینهمه دیدن نیمه ی خالی لیوان و مقایسه ی مردم عزیزمان با اجنبیهای بلاد کفر (من جمله ژاپنیها) کمی هم به توانمندیهای بی همتایمان بیندیشیم! بی گمان یکی از رکوردهای بینظیر ایرانیها در ارسال و دریافت و خواندن و تایپ کردن پیامک است!!!

the man who never smile

همینه آقا جان تا وقتی مسئولامون اینطوری آمار ردو بدل میکنن از این بهتر نمیشه ولی موارد آخر رو خوب اومدی فعلا شادزی

آزاده از کلبه ی ویوارا

و من چه خرسندم که زاده ی ایرانم!! با توجه به نکته ای که بهار گفته من به عنوان یه پیامک باز فعال سرانه ی مطالعم در روز 24 ساعته فرهاد و بهار:یه پست نوشتم که عجیب کامنت های شما دو تا رو می طلبه